حجت الاسلام علی عباسیان در هشتم آذر۱۳۴۷ درخانواده ای مذهبی در روستای کاول زینل میاندوآب دیده به جهان گشود .

ایشان تحصیلات کلاسیک خود را تا مقطع سیکل ادامه داده و در سال ۱۳۶۵ به حوزه ی علمیه ی بناب مشرف شد .

حجت الاسلام عباسیان در بناب از محضر آیت الله عبدالمجید باقری بنابی و حجج الاسلام و المسلمین آقایان اعلایی و آتش زر استفاده نموده و پس از اتمام پایه ۷ در سال ۱۳۷۱ برای ادامه ی تحصیلات به شهر مقدس قم عزیمت نمود .

هم زمان با شروع جنگ تحمیلی همچون دو برادر شهید خویش رهسپار جبهه های جنگ شده و در حدود ۵ ماه حضور در جبهه های حق علیه باطل حضوری پررنگ در جبهه های جنگ داشت .

ایشان در قم از محضر آیات عظام جوادی آملی ، سید احمد خاتمی ، احمدی میانجی ، هادوی تهرانی و احمد عابدی  تلمذ نموده  و موفق به اتمام سطح ۳ حوزه شد و در سال ۱۳۷۴ وارد مرکز تخصصی تفسیر علوم قرآنی قم گشته و موفق به اتمام سطح ۴ گردید و ۸ سال نیز از دروس خارج آیات عظام بهره برد .

حجت الاسلام عباسیان در بخش پژوهش های علمی نیز فعال بوده و کتاب هدایت در قرآن را زیر نظر آیت الله جوادی آملی بهمراه جمعی از نویسندگان و پایان نامه ی اسما و صفات الهی در قرآن را به رشته ی تحریر در آورد .

ایشان از سال ۱۳۸۱ در حوزه ی علمیه ی حضرت ولیعصر (عج) بناب مشغول تدریس شده و در این مدت کتابهایی همچون فقه و اصول ، کلام و تفسیر را تدریس نموده و اکنون نیز در این حوزه ی مبارکه مشغول تدریس می باشد .