حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 21 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1380 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 5 تعداد دیدگاهها : 81×

روحانی شهید رامین حمزه‌پوریان          

زندگینامه :

شهید رامین حمزه‌پوریان، بیست و پنجم آذر ۱۳۴۴ در رضائیه از توابع شهرستان ارومیه استان آذربایجان غربی به دنیا آمد، پدرش علی‌اصغر بود و مادرش صدیقه نام داشت، مجرد بود و تا سوم متوسطه درس خواند.

وی که به سن 6 سالگی رسید، پدرش که کارمند بود به شهرستان قزوین انتقال یافت، در نتیجه این شهید بزرگوار در دبستان شهید جعفر پاوه مشغول به تحصیل شد و دوران راهنمایی را در مدرسه دکتر معین و نوروزیان به پایان رساند.

ورود شهید به مدرسه راهنمایی مصادف با شروع انقلاب اسلامی ایران و و روشن شدن ذهن و روح جوانان به خصوص دانش‌آموزان بود که همین دوران تاثیری عمیق در روح و جان او گذاشت.

به طوری که همراه دبیر علوم دینی و قرآنی خود به محض پیروزی انقلاب در مساجد خیابان سعدی و محل‌هایی که مسئولان کمیته‌ها تعیین می‌کردند نگهبانی می‌داد و چون مساجد تبدیل به پایگاه‌های تجمع حزب‌الله گردیده بود و همه مسایل مربوط به اوایل انقلاب در مسجدها حل و فصل می‌شد بیشتر اوقات خود را در مسجد می‌گذراند.

رامین اهل تقوی و قاری قرآن و جوانی پاک، خداجو و مخلص امام خمینی(س) بود، سال 59 که جنگ ایران و عراق آغاز شد وی یک بار به فرمان امام از مدرسه به جبهه رفت و با سلامت و خاطره خوش برگشت.

سرانجام ایشان برای سومین بار به جبهه رفت و هیجدهم شهریور 1363 ضمن عملیات پیروزمندانه لشگر ارومیه، چهار کیلومتری داخل خاک عراق در سردشت طی یک نبرد جانانه از ناحیه سر و سینه مورد اصابت تیر مستقیم دشمن بعثی قرار گرفت و به آرزوی شیرین‌اش که شهادت بود، رسید. مزار ایشان در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.