حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Thursday, 25 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1382 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 5 تعداد دیدگاهها : 81×

روحانی شهید علي احمدي

زندگینامه :

باران آفرينش از كرانه‌هاي ملكوت بر زمين مي باريد و اهالي توحيد در شكوه آفرينش ، نظاره‌گر كودكي از تبار آفتاب بودند كه در سال 1337 ديده به جهان گشود. نامش علي بود و هاله‌اي از نجابتي آسماني به چهره داشت.

در آن باران معصوميت، رايحة ‌حضورش شور و شعفي وصف‌ناپذير براي مادر داشت. از كودكي ترنم صوت فرح‌بخش قرآن بر دلش نشست. وقتي در باغ ايمان قد كشيد، قدم به مدرسه نهاد و ترنم آواي ملكوتي‌اش در هر صبحگاه، جان را نوازش مي داد.

پس از گذراندن دوران ابتدايي به علت فقر مالي خانواده از تحصيل بازماند و مشغول كار شد. در كنار كار از محضر روحاني محل بهره‌مند شد و دروس مقدماتي حوزه را فرا گرفت. او از چشمة فيض سخنان اميرالمؤمنين علي(عليه السلام) كه در نهج البلاغه جاري بود سيراب شد.

بعد از چند سال با اوج‌گيري قيام مردمي عليه حكومت شاهنشاهي، به صف مبارزان پيوست و همزمان با حوادث انقلاب در مدرسه علميه ولي‌عصر (عجل الله تعالي فرجه) تبريز مشغول به تحصيل شد.

«شهيد احمدي» در جريان اغتشاش حزب خلق در منطقه تبريز به مقابله با آنان مي‌پرداخت و با سخنان حكيمانه‌اش آنها را منكوب مي كرد.

خورشيد حقيقت در پس پرده غيبت جلوه‌نمايي مي‌كرد و علي كه هويت عشقش را از آن خورشيد مي‌دانست ، دل به كوي دوست سپرد و با پوشيدن لباس طلبگي، دلدادگي‌اش را به امام عشق نشان داد.

«شهيد احمدي» تا سطح دو حوزه تحصيل كرد. او به فرحناكي صبح و در ترنم نسيم، دل به افلاك مي‌سپرد و به خوبي مي ‌دانست كه سرنوشت عشاق را با خون رقم زده اند، و شهادت سند افتخاري براي عشاق مي‌باشد.

بلنداي ماووت جايي بود كه او به نمازي ابدي ايستاد و در عمليات «بيت‌المقدس سه» وقتي نواي جنونش آسمان را درنورديد حرارت عشق را به نمايش گذاشت.

«روحش شاد و راهش پر رهرو باد»

وصیتنامه :

وقت نیست وصیتی مفصل بنویسم، به شما ملت بزرگ ایران وصیت می‌کنم،

حالا که بعد از قرنها یک مشعلی، یک چراغ هدایتی خدا به شما عنایت کرده است، این را نشکنید؛ مثل هزاران پیامبر و امام و وارث. آنها را نشکنید این چراغ را

و البته که شکستن تنها به تبر و سنگ نیست، تنها گذاشتن بدترین تخریب است؛

همانطور که باوفا بودید، با وفا باشید.

۵۰ میلیون ذلیل به درد نمی‌خورد، ۴۵ میلیون باشید، اما آزاد باشید. تن به ذلت و تجاوز ندهید. «هیهات منّا‌الذله» را عینیت ببخشید.

اگر از جانتان گذشتید، از حوزه علمیه و روحانیت نگذرید. دین و دنیای شما منوط بالا است. دست از دامن محمد و آل محمد، تنها پناه دنیوی و اخروی نکشید،

تسلیم جو نشوید، سال‌های جنگ و کمبود شما را خسته نکند. شما باید قرن‌ها را خسته کنید.

طبق قرائن غیر قابل انکار (تفسیری، روایی و فلسفی) ظهور آقال امام زمان منوط به تداوم انقلاب اسلامی و پاکسازی مکه و مدینه می باشد. شما را به خدا مقلد باشید. تحلیل نکنید، استنباط نکنید. شما باید مقلد باشید و دنبال امام جانانه و مردانه بروید.

چند روز هوس دنیا و ماده شما را از رسالت شرعی و تاریخی غافل نکند. «ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم»

پدر و مادر، همسر، برادر و خواهرانم! ثابت باشید، محکم باشید، استقامت کنید که پیروزی نزدیک است و مرا حلال کنید و از دوستان و آشنایان حلیت بگیرید.

پدر گرامی! تو که همواره سعی می‌کردی من گم نشوم، پوچ نشوم؛ من به تو افتخار می‌کردم. پس از من حتی‌الامکان پس از ادای دین من به همسرم حدود ۱۲۰ هزار تومان به امام مقروضم و همین‌طور گردنبند مادربزرگ را پرداخت می‌کنی.

همسرم! از تو هم مثل پدر و مادر و برادر و خواهرانم سیر نشدم، هنوز تشنه حضور تو بودم و از تو خجالت می‌کشم.

امیدوارم که به حق جده‌ات زهرای اطهر مرا ببخشی. اگر فرزندی داشتی اسمش را علی و یا زهرا می‌گذاری والسلام.

 علی ‌احمدی – ۲۳/۱۲/۱۳۶۶