حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. Sunday, 21 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1380 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 5 تعداد دیدگاهها : 81×

روحانی شهید محمد افشار «شهید فریدون افشار بکشلو»

زندگینامه :

در ۲۰ فروردین سال ۱۳۴۴ در شهرری در خانواده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود.

دوران تحصیلات وی مصادف بود با اوج تظاهرات و قیام مردم علیه رژیم ظالم شاهنشاهی،

ایشان تا حد توانش برای انقلاب فعالیت کرد پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) وی تحصیلات خودرا  تا مقطع دیپلم ادامه داد و سپس با توجه به علاقه به دروس حوزوی تحصیل خود را در حوزه علمیه ادامه داد و دوره مقدمات علوم اسلامی را در مدرسه علمیه ولی عصر(عج) تهران گذراند.

ایشان به غیر از حوزه علمیه فعالیت‌های خود را در بسیج آغاز کرد و با تبلیغات و پاسداری از اهداف امام و آرمان‌های انقلاب انجام وظیفه می‌کرد.

با شروع جنگ تحمیلی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) ازطریق عضویت بسیج راهی جبهه ها شد.

حضور وی در جبهه با مسئولیتی که بر دوشش بود در دو جبهه مبارزه می‌کرد یکی با لباس رزم و دیگری با مسئولیت طلبگی در جبهه‌های حق علیه باطل مشغول تبلیغ برای رزمندگان شد.

 ایشان اخلاقی اسلامی و نیکو داشت و در انجام واجبات و دستورات دینی بسیار مقید بود با نماز شب و تلاوت قرآن انسی دیرینه داشت وی که خود سرباز دین مبین اسلام بود رفتار و کردارش خود بهترین مروج اسلام بود اخلاق حسنه وی چنان دوستان و آشنایان را مجذوب خود کرده بود به طوری که هنگام رفتن به جبهه بدون اطلاع دوستان عازم شد تا مبادا باعث ناراحتی آنان شود.

ایشان  که عمرش را وقف ترویج اسلام کرده بود وبه عنوان بسیجی و تک تیرانداز گردان عمار لشکر ۱۰ علیه دشمن بعثی مشغول جهاد ومبارزه بود  در عملیات والفجر ۸ در اثر اصابت ترکش در ۲۲  بهمن سال ۱۳۶۴ در منطقه  فاو به شهادت رسید و در گلزار شهدای شهریار به خاک سپره شد.      

وصیتنامه :

امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان یک فریضه و واجب الهی مدنظر داشته باشید و همواره راهی را انتخاب کنید که دوستداران خدا و پیامبران آن را پیموده‌اند.