جلسه اخلاق طلاب حوزه علمیه حضرت ولیعصر (عج) بناب یکشنبه شب در محضر آیت الله شیخ عبدالمجید باقری بنابی مدیر حوزه علمیه بناب برگزار گردید .

آیت الله بنابی با بیان اهمیت أمر به معروف و نهی از منکر به آیاتی همچون آیه ١٧ سوره لقمان و سوره عصر اشاره کرده و گروه آمرین به معروف را از نجات یافتگان دانستند .
ایشان در ادامه با اشاره به آیه ۱۶۶ سوره اعراف به ماجرایی از بنی اسرائیل اشاره کرده و اظهار داشتند : گروهی از آنها أمر بمعروف می کردند و گناهکاران امت خود را از منکرات نهی می کردند و گروهی نیز کار خلاف را با توجیه انجام میدادند و گروهی نیز بی تفاوت بودند و طغیانگری عده ای و در مقابل ، بی تفاوتی عده ای دیگر در مقابله با آنها ، آن قوم را به ضلالت کشاند .
آیت الله بنابی در ادامه با بیان اینکه هدف اصلی از امر به معروف و نهی از منکر زدودن رذایل اخلاقی از جامعه است به مراحل آن اشاره کرده و خاطرنشان کردند : در ابتدا باید از ته دل رذیله بودن این عمل را باور داشته باشیم و هدفمان اتمام حجت و تأثیر گذاشتن باشد و در انتها در صورت ادامه یافتن آن عمل رذیله از سوی آن شخص باید به مقامات قضایی اطلاع دهیم .
ایشان سرلوحه قرار دادن اخلاق را در همه این مراحل لازم دانسته و به اخلاق و مهر ورزی ائمه معصومین همچون حضرت  نبی اکرم (ص) و حضرت امام موسی ابن جعفر (ع) در هنگام امر به معروف اشاره کردند .
مدیر حوزه علمیه حضرت ولیعصر (عج) بناب با اشاره به ماجراهایی از مرحوم مقدس اردبیلی و مرحوم شیخ محمد تقی بافقی برخورد آنان در امر به معروف و نهی از منکر را از الگوهایی برای آمرین به معروف برشمردند .