جلسه اخلاق طلاب حوزه علمیه حضرت ولیعصر (عج) بناب امشب در محضر حجت الاسلام و المسلمین شیخ مصطفی باقری بنابی امام جمعه شهرستان بناب برگزار گردید .

حجت الاسلام و المسلمین شیخ مصطفی باقری بنابی با اشاره به آیاتی همچون ” کل نفس بما کسبت رهینۀ ” از سوره مدثر و ” مَنْ عَمِلَ صَالِحًا فَلِنَفْسِهِ وَمَنْ أَسَاءَ فَعَلَيْهَا وَمَا رَبُّكَ بِظَلَّامٍ لِلْعَبِيدِ ” از سوره فصلت و ” فَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْراً يَرَهُ وَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرّاً يَرَهُ‏ ” از سوره زلزله اظهار داشتند : این قسم از آیات در قرآن کریم متوافرند که می فرمایند هر عملی داشته باشید آثارش به خودتان باز خواهد گشت و عاقبت هر شخصی در گرو عملکرد خودش می باشد .
ایشان در ادامه خاطرنشان کردند : شما قشر جوان روحتان پاکیزه و پرونده تان سفید و قلبتان نورانی و محیطتان آماده هست و از سنین جوانی تصمیم بگیرید که رهنمودهای قرآن و توصیه های ائمه و فرمایشات اولیای دین را جدی بگیرید و هرکسی به مقامی رسیده از جوانی اش استفاده کرده و بر اعمالش مواظبت نموده است .
امام جمعه بناب ادامه دادند : سعی کنید اعمالتان روی حساب باشد و باید توجه داشت که اکثر جهنمیان بخاطر زبانشان گرفتار خواهند شد .
ایشان در ادامه با بیان حدیثی از امیرالمؤمنین که فرمودند ” تأثیر گناه بر اعمال انسان از تاثیر چاقو به گوشت بیشتر است ” اظهار داشتند : گناه باعث تباهی اعمال می شود پس سعی کنیم در انجام اعمال نیکو جدیت داشته باشیم که همین اعمال خوب نردبان اعمال خوب دیگر است و باعث انگیزه و توفیق بر انجام اعمال خوب دیگر خواهد شد .