حجت الاسلام والمسلمين دكتر سید باقر سيدی بنابي در روز ۲۹ بهمن ماه سال ۱۳۴۶ در شهر بناب دیده به جهان گشود . ایشان تحصیلات کلاسیک خود را تا سیکل در زادگاه خود ادامه داده و در سال ۱۳۶۱ همزمان با اولين دوره ی پذيرش مدرسه ولي‌عصر (عج) بناب، وارد حوزه علميه اين شهر شد و پس از اتمام سطح یک در سال ۱۳۶۴ برای ادامه تحصيل عازم  قم گرديد.

حجت الاسلام و المسلمین سيدی، در حوزه علميه قم سطوح عاليه را از محضر حضرات آيات وجداني، پاياني، اعتمادی و ستوده فراگرفت و بعد در درس خارج آيت‌الله فاضل لنكراني (بمدت ۲ سال)، خارج فقه آيت‌الله شيخ جواد تبريزی (بمدت ۶ سال) و يك دوره كامل خارج اصول آیت الله شیخ جعفر سبحانی (بمدت ۷ سال)شرکت نمود و همچنین از دروس تفسير و فلسفه آيت‌الله جوادی آملي بهره برد.

حجت‌ الاسلام و المسلمين سيدی در سال ۱۳۷۰ در اولين دوره تخصصي كلام اسلامي در مؤسسه امام صادق (ع) پذيرفته شد و طي ۴ سال دوره تخصصي كلام را گذراند. ايشان همچنين در سال ۱۳۸۲ از پايان نامه خود تحت عنوان عصمت پيامبران در كلام اسلامي، دفاع كرده و موفق به اخذ مدرك سطح چهار (دكترا) گرديد.

ایشان از سال ۱۳۷۴ در حوزه علميه بناب مشغول تدريس شده و در كنار تدريس در حوزه در دانشگاه هم به تدريس فقه و اصول و كلام و فلسفه و مباني حقوق اسلامي پرداخت و در اين مدت علاوه بر داوری و راهنمايي و مشاوره صدها پايان نامه حوزوی و دانشگاهي، بمدت ۱۴ سال نيز مسئوليت دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه آزاد شهرستان بناب را عهده‌دار گرديد.

ايشان همچنين در دوران دفاع مقدس نيز به مدت ۸ ماه در جبهه‌های حق عليه باطل حضور پيدا كرد.

حجت‌الاسلام و المسلمين سيدی در كنار تدريس، از امر تحقيق و پژوهش هم غافل نبوده و در اين مدت موفق به تأليف كتب متعددی شده است که به شرح زير مي‌باشد:

۱ ـ عصمت پيامبران و امامان در كلام اسلامي

۲ ـ ارث و حلّ مسائل آن

۳ ـ انديشه‌های سبز (بررسي كلامي و فلسفي احتجاجات امام رضا عليه‌السلام)

۴ ـ مباحث‌الاصول ج ۱ و ۲ و ۳

۵ ـ شرحي بر ابيات فلسفي ملا هادی سبزواری

۶ ـ تبیین و نقد بیست قاعده از قواعد فقهي مرحوم بجنوردی

۷ ـ مهندسي فرهنگي

ایشان در حال حاضر مدیریت مرکز تخصصی حضرت ولیعصر (عج) بناب را عهده دار می باشند .