جلسه اخلاق طلاب حوزه علمیه بناب با حضور حجت الاسلام و المسلمین قریشی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی برگزار گردید .

حجت الاسلام و المسلمین قریشی با اشاره به ماجرایی از معراج نبی اکرم (ص) اظهار داشتند : پیامبر (ص) فرمودند : زمانی که به معراج رفتم وارد بهشت شدم فرشتگانی دیدم که مشغول ساختن بنا هستند و آجری از طلا و آجری از نقره روی هم میگذارند و مدتی را دست از کار بر میدارند ، علت را پرسیدم ، گفتند : منتظر مصالح هستیم ، پرسیدم : مصالح شما چیست ؟ گفتند : ذکر خدا .
ایشان ادامه دادند : روایت نشانده دهنده این است که عاقبت ما را اعمال ما می سازند و طبق فرموده علما ، عمل جوهر است نه عرض و آن عمل باقی است و هرگز زوال پذیر نخواهد بود .
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی خاطرنشان کردند : اگر خدا را فراموش نکنیم عنایت ایشان با ما همراه خواهد بود و اگر خدا را فراموش کنیم زحمات ما به جایی نخواهد رسید پس باید اعمال ما ملازم با ذکر باشد و این ذکر لسانی مقدمه ذکر قلبی است و این با خدا بودن غم و غصه را از بین می برد و در تبلیغ دین نیز موفق خواهیم بود .
ایشان با بیان اینکه این مسیر طلبگی مسیر ائمه معصومین است ، گفتند :این توفیق بزرگی است و قدر این را بدانید ، چرا که طبق فرمایش خداوند در آیه ۴۳۶ سوره مائده هرکسی فردی را احیا کند مثل این است که همه مردم را احیا کرده است و کار تبلیغ چیزی جز زنده کردن دلها نیست .
امام جمعه ارومیه ادامه دادند : حضرت امام صادق (ع) در خصوص این آیه فرمودند : مصداق اماته و احیا را در آیه همان مسیر هدایت است .
ایشان اظهار داشتند : طبق آیه ثواب هدایت با هیچ چیز قابل مقایسه نیست و مساوی است با حیات همه مردم .